علیرضا بازارگان (عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی خواجه‌ نصیر‌):

امروز صبح که مثل هر روز در جراید انگلیسی زبان اخبار می‌خواندم، با خبری رو به رو شدم که برایم عجیب بود. مخصوصا به این دلیل که خبرگزاری CBS که یک خبرگزاری معتبر آمریکایی است آن را مطرح کرده است.
قضیه از این قرار است که یک نویسنده بسیار مشهور که جایزه پولیتزر نیز برنده شده است (مهم ترین جایزه در خبرنگاری)، یک کتاب جدید نوشته است. و دراین کتاب، افشا کرده است که چگونه سرویس‌های جاسوسی مانند CIA و FBI در بهترین دانشگاه‌های دنیا مانند هاروارد نفوذ سنگینی کرده‌اند و از این طریق سعی می‌کنند بهترین دانشجویان خارجی که روزی به کشور خودشان برخواهند گشت را تحت تاثیر قرار داده و به صورت ناخودآگاه تربیت کنند. به این هدف که در آینده که این دانشجویان مقام و موقعیت‌های خوبی پیدا کردند، در تصمیم‌گیری آن طور جهتگیری و فکر کنند که CIA می‌خواهد. سرویس‌های جاسوسی کشورهای دیگر (مانند چین) نیز در این فضای دانشگاهی به شدت فعال هستند.
می دانم که این ماجرا بیشتر شبیه یک فیلم اکشن یا یک تئوری توطعه است! ولی منبع خبر موثق است و به همین دلیل نقلش کردم. حالا تو را به خدا جوگیر نشوید و از امروز به بعد هر نخبه‌ای که از خارج به ایران آمد را به اتهام جاسوسی اذیت نکنید. فقط گفتم که در جریان باشید.
+ لینک خبر
منبع: کانال تلگرامی علیرضا بازارگان